Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa
5.04.2020
1. Dzisiaj niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, czasu w którym uobecniamy najważniejsze tajemnice naszej wiary związane z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. W tym roku, ze względu na panująca sytuację dni te będą miał inny przebieg i choć w większości będziemy w swoich domach, to dołóżmy starań, aby przeżyć ten czas w świątecznym duchu.

2. Triduum Paschalne”
-Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 obywać się będzie bez tradycyjnej procesji do tzw. „Ciemnicy”. Po zakończonej liturgii, od. godz. 19.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do północy. Zachęcamy do osobistej modlitwy z uwzględnieniem limitu osób w kościele.
– Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, po zakończonej liturgii będzie możliwość indywidualnej adoracji krzyża do godz. 22.00 z zachowanie limitu pięciu osób w kościele. W tym czasie w salce parafialnej na dole a także w zakrystii będzie możliwość spowiedzi z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa epidemicznego
– Wielka Sobota: nie będzie w kościele poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Zachęcamy, aby zrobić to we wspólnocie rodzinnej. W tym dniu od godz. 8.00 również będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele.
– Wigilia Paschalna o godz. 20.30. Podczas niej nie będzie poświęcenia ognia przy ognisku, ani wody, jak również nie będzie procesji rezurekcyjnej
W Niedzielę wielkanocną Msze św. według porządku niedzielnego, podobnie też w poniedziałek.
Wszystkie te uroczystości będą transmitowane przez Facebook naszej parafii, tak jak dzieje się to dotychczas.

3 Jest możliwość spowiedzi w każdy dzień po wcześniejszym umówieniu się: 609 235 148 (ks. Grzegorz), lub przez Facebook. Pod tym numerem można też kontaktować się w każdej naglącej sprawie.

Komentowanie jest wyłączone